امارات تیکتمجلهدانستنی های سفرثبت شرکت در دبی+ شرایط اخذ اقامت و هزینه ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی+ شرایط اخذ اقامت و هزینه ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی+ شرایط اخذ اقامت و هزینه ثبت شرکت در دبی
به قلم رضا میرزایی در یکشنبه 21 ژانویه 2024

ثبت شرکت در دبی با توجه به اینکه امارات با پیشرفت و توسعه قابل قبولی روبرو شده است را به هیچ عنوان نمی  توان نادیده گرفت. بسیاری از افراد ایرانی که قصد سرمایه گذاری در امارات را دارند، ثبت شرکت را یک گزینه عالی و ایده آل می شناسند.

معمولا شرکت های گوناگونی را می  توان در دبی به ثبت رساند که البته، هر کدام شرایط خاص خود را دارند. در این بین، ما قصد داریم در ادامه شما را به صورت مختصر ولی مفید که خارج از حوصله کاربر نباشد، بیشتر با شرایط ثبت شرکت و اخذ اقامت در شهر زیبای دبی آشنا کنیم.

مزایای ثبت شرکت در دبی

این مسئله کاملاً طبیعی است که انسان قبل از انجام هر کاری مزایای آن را مورد بررسی قرار می دهد. توجه داشته باشید که ثبت شرکت در دبی یکی از روش های عالی برای سرمایه گذاری در این کشور است. به هرحال، امارات ثابت کرده است که اقتصاد پایداری دارد و می تواند یک سبک زندگی خوب و ایده آل را برای افرادی که خواهان زندگی بهتر هستند، به وجود آورد.

می توان گفت که شما برای ثبت هرگونه شرکت در این در کشور و در شهر زیبای دبی، لازم نیست مدرک زبان خاصی داشته باشید. برخی مشاغل که به مجوزهای حرفه ای نیاز دارند تنها به تحصیلات آکادمیک نیاز دارند و گرنه مدرک خاصی لازم نخواهد بود.

اینکه شما از قبل شرکتی داشته باشید یا نه هم زیاد مسئله مهمی نیست. یکی از مزایای دیگر هم این است که لازم نیست شما کارمند بیمه ای داشته باشید. درصورتی که در بسیاری از شرکت ها این مسئله یکی از موضوعات بسیار چالش برانگیز به شمار می آید.

شما با مجوز ثبت شرکت خود می توانید حداکثر ۱۰ فعالیت تجاری را انجام دهید. لازم نیست مالیاتی برای فعالیت های اقتصادی خود پرداخت کنید و کلیه افراد بین ۱۸ تا ۶۰ سال بدون محدودیت سنی می توانند از مزایای ثبت شرکت به نحو احسن در دبی بهره مند شوند.

اما مهم ترین مزیت ثبت شرکت در دبی اخذ اقامت برای همسر فرزندان و شرکا است؛ همچنین فرزندان علاوه بر داشتن بیمه سلامت می توانند از خدماتی همچون حق تحصیل هم برخوردار شوند، ناگفته نماند که ثبت شرکت باعث می شود تا اخذ اقامت به مدت نامحدود را افراد بتوانند به دست آورند.

فردی که به ثبت شرکت اقدام می کند، می تواند از خارج از امارات هم نیروی کار جذب کند و به کشورهای حاشیه خلیج فارس بدون داشتن ویزا سفر کند.

بیشتر بخوانید:  بلیط سافاری دبی؛ از معرفی تا خرید بلیط با تخفیف

ثبت شرکت در دبی

ویژگی های ثبت انواع شرکت در دبی

از جمله ویژگی های کلی که می توان برای ثبت شرکت در دبی در نظر گرفت، این است که مدت زمان پروسه ثبت شرکت را باید1 تا ۴ هفته برآورد کرد؛ همچنین در زمینه تجارت، تولید، صنعت و خدمات می توان شرکت های متنوعی را در دبی به ثبت رساند.

در مورد میزان مالیات بر درآمد شرکت های متنوع در دبی هم می توان میزان درآمد را صفر درصد بیان کرد. در این میان، امکان اخذ اقامت از این طریق هم به همراه خانواده به راحتی انجام می شود که با ثبت یک شرکت می توان تا 3 خانواده را به راحتی پوشش داد.

مدت اقامت هم از این طریق3 ماه،1 سال،3 سال و … به صورت تمدید نامحدود است و شرایط خاصی هم برای تمدید وجود ندارد. حتی شرطی مبنی بر سوددهی شرکت را هم لازم نیست افراد در نظر بگیرند. برای ثبت شرکت افراد لازم نیست به دنبال کفیل یا شریک باشند؛ چرا که طبق قانون جدید افراد می توانند بدون نیاز به شریک، مالک صد درصد شرکت خود باشند.

معمولاً میزان حضور در دبی برای انجام ثبت شرکت هم حدوداً 1 هفته در نظر گرفته شده است و البته به صورت وکالتی هم می توان این کار را انجام داد. نیاز به استخدام کارمند اماراتی یا نیاز به خرید ملک نیست ولی برای ثبت شرکت، فرد باید به افتتاح حساب بانکی بپردازد.

کلیه افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند و به دنبال یک روش سریع برای اخذ اقامت امارات هستند، می توانند از این طریق اقدام کنند و به همراه همسر و فرزاندان خود در دبی زندگی کرده و یک سبک زندگی ایده آل را دنبال کنند.

بیشتر بخوانید: بلیط کشتی لوتوس دبی؛ خرید بلیط بهترین تور کشتی تفریحی

مراحل ثبت شرکت در دبی

مراحل ثبت انواع شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در دبی باید با مراحل آن آشنا باشید. این مراحل درصورتی بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن انجام می شوند که شما به یک تیم ماهر در این حوزه مراجعه کنید؛ چرا که به هر حال اطلاعات و دانش کافی در این حوزه را در اختیار ندارید و به همین خاطر با شرایط سخت و دشواری روبرو خواهید شد.

1.مرحله اول

اولین مرحله برای به ثبت رساندن انواع شرکت در دبی این است که شما فعالیت تجاری خود را مشخص کنید؛ یعنی باید این موضوع را شفاف کنید که قصد دارید در چه زمان و در چه زمینه ای شرکت خود را به ثبت برسانید. توصیه ما به شما این است که سعی کنید بیشتر به استعداد و تخصص خود رجوع کنید؛ چرا که این موضوع صد درصد به نفع شما خواهد بود.

اگر مدارک آکادمیک در اختیار داشته باشید، خبر خوب این است که ثبت شرکت شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود. بعد از انتخاب فعالیت تجاری شما باید نام شرکت را هم انتخاب کنید؛ چرا که به هر حال شرکت مورد نظر شما باید یک اسم به خصوص هم داشته باشد.

انتخاب نام هم قوانین و چهارچوب های خاص خود را دارد و شما بهتر است در این زمینه هم با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید که این چنین در پروسه کوتاه تری می توانید نام مورد نظر را برای شرکت خود کاملاً اصولی انتخاب کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم برای ثبت شرکت این است که به کشور امارات سفر کنید. معمولاً ما در این شرایط ویزای توریستی را پیشنهاد می کنیم تا بتوانید روند ثبت شرکت خود را به راحتی آغاز کنید. بعد از سفر به کشور امارات و شهر دبی باید به سازمان توسعه اقتصادی امارات متحده عربی مراجعه کرده و درخواستی را مبنی بر اینکه قصد دارید شرکتی را به ثبت برسانید، مطرح کنید. این سازمان به شما کمک می کند تا بتوانید استارت ثبت شرکت را بزنید.

مرحله سوم

مرحله سوم برای ثبت شرکت هم بدین ترتیب است که بعد از مراجعه به سازمان توسعه اقتصادی امارات متحده عربی مجوز مربوطه را هم دریافت کنید؛ چرا که اگر این مجوز نباشد، شما نمی توانید قدم های اولیه را برای ثبت شرکت بردارید و به اجاره یا خرید ملک بپردازید.

صد در صد برای اینکه اولین قدم برای ثبت شرکت یعنی اجاره یا خرید ملک را انجام دهید، به مجوز نیاز خواهید داشت و حتی مجوز باعث می شود تا شما بتوانید پروسه صادرات و واردات را هم انجام دهید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم به دریافت ویزای سرمایه گذاری مربوط می شود، شما بعد از به ثبت رساندن درخواست خود و دریافت مجوز تجاری باید ویزای توریستی را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنید. در این حالت است که پروسه ثبت شرکت شما به مراحل پایانی خود نزدیک می شود؛ چرا که دیگرشما به عنوان توریست شناخته شده نیستید و قرار است به عنوان یک سرمایه گذار در امارات مشغول به کار شوید.

زمانی که ویزای خود را تغییر دهید، این اختیار را دارید تا اقامت 3 ساله را دریافت کرده و بدون مشکلات قانونی در این کشور به مدت ۳ سال زندگی کنید.

مرحله پنجم

مرحله پنجم که به عنوان مرحله پایانی برایثبت شرکت در دبی از آن یاد می کنند، به افتتاح حساب اشاره دارد؛ چرا که شما در دبی باید حساب باز کنید و همچنین یک گردش مالی واضح هم داشته باشید. توصیه ما به شما این است که سعی کنید تنها از بانک های معتبر دبی استفاده کنید. بانک های معروف و شناخته شده در دبی کم نیستند که شما با استفاده از ویزای سرمایه گذاری می توانید به راحتی به افتتاح حساب بانکی بپردازید.

بیشتر بخوانید:  بلیط فراری پارک ابوظبی، قیمت خرید بلیط شهربازی فراری لند ابوظبی

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه های مربوط به ثبت انواع شرکت در دبی

اگر بخواهیم که به بررسی هزینه ثبت شرکت در دبی بپردازیم، بهتر است بگوییم که عوامل مختلفی روی برآورد هزینه تاثیرگذار هستند. علاوه بر هزینه ای که باید برای ثبت شرکت بپردازید، طبیعتاً باید سرمایه ای را هم برای سپری کردن زندگی خود در نظر بگیرید و سبک زندگی شما می تواند میزان سرمایه را مشخص کند.

هزینه فعالیت های اداری

توجه داشته باشید که شرکت شما با توجه به ساختاری که دارد وتعداد کارمندانی که قصد انجام فعالیت با شما را دارند، هزینه های متنوعی را برآورد می کنند. یعنی شما را با ارقام متفاوتی روبرو می شوید که در مورد هزینه فعالیت های اداری می توان گفت که برای مشخص کردن نام تجاری به عربی، چیزی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم را باید پرداخت کنید که تنها این هزینه را یک بار پرداخت خواهید کرد.

هزینه مربوط به فعالیت های اداری به تاییدیه وزارت توسعه اقتصادی و ثبت نام تجاری شرکت مربوط می شود که هزینه تاییدیه اولیه از وزارت توسعه اقتصادی حدود ۸۰۰ درهم مشخص شده است که البته ممکن است اعداد و ارقام در آینده تغییر کنند.

هزینه اجاره

در مورد هزینه مربوط به اجاره فضای اداری هم باید گفت که با توجه به حوزه ای که قصد فعالیت در آن را دارید طبیعتاً محل شرکت هم باید موقعیت خاصی داشته باشد. هزینه ای که شما برای اجاره دفتر باید بپردازید با توجه به محل قرارگیری و موقعیت جغرافی آن و اندازه ای که دارد ارقام متنوعی را شامل می شود، به هر حال برای اینکه از دفتر بازدید کرده و مجوز لازم را صادر کنند، شما به اجاره دفتر نیاز دارید.

هزینه قراردادها

هزینه دیگری هم وجود دارد که به پرداخت هزینه مربوط به قراردادها مربوط می شود، این که شما چه نوع شرکتی را انتخاب می کنید، باعث می شود تا هزینه ای را هم به عنوان ثبت قرارداد بپردازید. هزینه قراردادها به خاطر امضای توافق نامه ها و همچنین رسیدگی به روند قانونی ثبت شرکت انجام می شود و معمولاً این هزینه هم بین ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم می تواند متغیر باشد که البته شما برای ثبت قرارداد تنها یک بار لازم است این هزینه را پرداخت کنید. هزینه توافقنامه بین شرکا هم شاید چیزی حدود ۱۸۰۰ درهم برآورد شود.

هزینه سرمایه گذاری

هزینه سرمایه گذاری روی شرکت هم خود هزینه متفاوتی است؛ چرا که شما بایدیک حداقل سرمایه داشته باشید که معمولاً حداقل ترین میزان سرمایه را می توان هزار درهم در نظر گرفت، اما برای دریافت اقامت حدود ۷۵ هزار درهم قطعاً لازم خواهد بود.

انواع شرکت برای ثبت در دبی

برای ثبت شرکت در دبی شما از شرکت های زیادی می توانید استفاده کنید. شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص و شعبه شرکت خارجی همگی از جمله شرکت های قابل ثبت در کشور امارات برای سرمایه گذاران به شمار می آیند.

نکته ای که وجود دارد این است که شما سرمایه گذار ایرانی عزیز تنها می توانید شرکت سهامی خاص یا عام یا شرکت با مسئولیت محدود را برای ثبت شرکت به عنوان سرمایه گذاری انتخاب کنید. اگر انتخاب شما شرکت سهامی عام باشد، طبیعتاً سرمایه ای که به آن نیاز دارید، نباید از ۳۰ میلیون درهم کمتر باشد.

برای ثبت شرکت سهامی خاص هم شما به سرمایه ای بیش از ۵ میلیون درهم نیاز دارید. معمولاً کمترین هزینه ترین شرکت برایسرمایه گذاران ایرانی از نظر مشاورین ما، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.

عمدتاً این نوع شرکت متناسب با نوع کسب و کار، فعالیت و محل ثبت شرکت هزینه متفاوتی را برآورد می کند، اما هزینه ای که باید برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نظر بگیرید، قطعاً کمتر از انواع دیگر است و شما با حداقل ترین سرمایه می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید.

بیشتر بخوانید:  بلیط گشت شهری دبی ؛ معرفی + خرید بلیط تور (بهترین قیمت )

مدارک لازم برای ثبت یک شرکت در دبی

از جمله مدارکی که شما برای ثبت شرکت در دبی به آن نیاز دارید، این است که کلیه مدارک شناسایی را به عنوان سرمایه گذار و کارمندانی که قرار است در شرکت فعالیت داشته باشند را ارائه دهید؛ همچنین اساسنامه ساختار شرکت با ترجمه رسمی به زبان عربی هم از جمله مدارک اصلی مورد نیاز دیگر به شمار می آید.

ناگفته نماند که بایدیک طرح کامل را برای بررسی اهداف شرکت ارائه دهید و در کنار آن فرم درخواست رسمی ثبت شرکت در شهر دبی را هم تکمیل کرده و در بین مدارک مورد نظر جای دهید. یک گواهی مبنی بر توان مالی برای به ثبت رساندن شرکت را هم باید مد نظر داشته باشید.

تمام این مدارک اگر به صورت کامل ارائه شوند، صد در صد مشکل خاصی در پروسه کار به وجود نمی آید. معمولاً شرایط سنی بین ۱۸ الی ۶۰ سال است و برای افراد ۱۸ تا ۲۲ سال چنانچه پدر مجوز داشته باشد، به عنوان سهامدار می تواند به فعالیت مورد نظر خود بپردازد.

شرایط ثبت شرکت در شهر دبی

از جمله شرایطی که برای ثبت شرکت در دبی باید مدنظر داشته باشید، این است که در صورت پایه گذاری شرکت دریایی صد درصد باید با یک تبعه امارات و محلی شریک شوید، موضوع مهم دیگری که وجود دارد هم این است که داشتن تحصیلات آکادمیک برای راه اندازی البته تنها برخی از شرکت ها یکامر واجب به شمار می آید.

در صورتی که شرکت های هم وجود دارند که تنها به تخصص تجربی نیاز دارند و شما برای ثبت شرکت تنها کافی است که تخصص تجربی داشته باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی چندان موضوع مهمی برای ثبت شراکت در امارات به شمار نمی آید، اما برای این که بتوانید فعالیت های اداری را انجام دهید، به یک دفتر نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که اگربا قوانین تجارت و فعالیت در امارات آشنا نباشید، با مشکل روبرو خواهید شد و این یکی از موضوعات کلیدی و مهم به شمار می آید.

بیشتر بخوانید:  بلیط آکواریوم دبی مال ؛ معرفی باغ وحش زیر آب + قیمت خرید بلیط

مجوز ثبت شرکت در دبی

انواع مجوز برای ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی قطعاً به مجوز نیاز دارد که در این بین، مجوزهای گوناگویی وجود دارند. به عنوان مثال اصلی ترین مجوز، مجوز تجاری است که شما برای صادرات و واردات قطعاً به این مجوز نیاز دارید؛ همچنین اگر در حوزه خرید و فروش و ساخت و ساز هم فعالیت کنید، مجوز تجاری برای شما لازم و ضروری خواهد بود.

مجوز حرفه ای یکی دیگر از مجوزهایی است که شما برای دریافت آن باید تحصیلات آکادمیک بالایی داشته باشید و اصولاً برای تاسیس شرکت های حقوقی، مشاوره ای و حسابداری این مجوز مورد نیاز قرار می گیرد. برای تولید و پردازش انواع کالا و محصول هم مجوز صنعتی را باید مدنظر قرار دهید. اگر در حوزه گردشگری و توریسم هم بخواهید فعالیت کنید، به مجوز گردشگری نیاز خواهید داشت که معمولاً برای اجاره هتل، ارائه تور تفریحی، اجاره رستوران و… مجوز گردشگری از جمله مجوزهای مهم محسوب می شود.

مجوز فریلنسریین هم برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند در زمینه تولید محتوا، بازیگری، طراحی انیمیشن و موارد این چنینی دیگر فعالیت داشته باشند. برای خدماتی همچون آهنگری، نجاری، برقکاری و … هم مجوز صنعتگری مورد نیاز خواهد بود. مجوز کشاورزی هم برای شرکت هایی است که قصد دارند در زمینه کشاورزی، کودهای شیمیایی و … فعالیتی داشته باشند.

جمع بندی

ثبت شرکت در دبی با توجه به موقعیت فوق العاده ای که این شهر دارد، قطعاً یک اقدام هوشمندانه و آگاهانه است. بسیاری از افراد به این دلیل که بدون مشورت وارد این کار می شوند با هزینه های سرسام آوری روبرو می شوند، در صورتی که مشاورین ما در این مجموعه به شما کمک می کنند تا در کم ترین زمان ممکن بتوانید به ثبت شرکت مورد نظر در دبی بپردازید.

سوالات متداول به همراه پاسخ
Frequently asked questions with answers
  • مزایای ثبت شرکت در دبی چیست؟

    از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی می‌توان به امکان اخذ اقامت برای فرزندان، خانواده و شرکا، شانس رقابت در یک اقتصاد پایدار، عدم نیاز به سابقه بیمه و یا مدرک زبان اشاره کرد.

  • برای ثبت شرکت در دبی از کجا شروع کنیم؟

    برای ثبت شرکت در دبی، ابتدا شرایط موردنیاز را مطالعه کرده و سپس مدارک لازم را فراهم نمایید. برای شروع می‌توانید با کارشناسان امارات تیکت به صورت رایگان ارتباط گرفته و با آنها مشورت نمایید.

  • به چه مدارکی برای ثبت شرکت در دبی نیاز است؟

    بهتر است مدارکی مانند کارت شناسایی و اسناد هویتی افراد و کارکنان شرکت، اساسنامه به همراه ترجمه عربی و ... را فراهم نمایید.

نظر و پرسش خود را به اشتراک بگذارید
Share your opinion and question
نیاز به راهنمایی دارید؟
آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم
021 - 9130 65 87
برای اتصال به واتساپ کلیک کنید
قصد سفر به دبی دارید؟
خرید و رزرو تفریحات و تور دبی در ایران
اینجا کلیک کنید
اجاره خودرو ارزان در دبی
بهترین قیمت و خدمات را از ما بخواهید
اینجا کلیک کنید
logo
تلفن پشتیبانی: ۰۲۱-۹۱۳۰۶۵۸۷
آدرس پشتیبانی: استان سمنان شهرستان شاهرود شهرک فدک خیابان خواجه کرمانی مجتمع فرهنگیان بلوک ۱ طبقه اول واحد ۱۰۶
Address : NO. 2103, Latifa Towers ( Residence Entrance ), Trade Centre First, Sheikh Zayed Road, Dubai, UAE
airapassengerRightsstateAirlineenamad
© کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به امارات‌تیکت می‌باشد.
Version 2.38.8