امارات تیکتمجلهدانستنی های سفردبی به انگلیسی معنی و تلفظ

دبی به انگلیسی معنی و تلفظ

دبی به انگلیسی معنی و تلفظ
به قلم جعفر اطمینان در سه‌شنبه 04 ژوئن 2024

دبی به انگلیسی چه می‌شود؟ یکی از زیباترین و محبوب ترین شهر هایی که در دنیا وجود دارد شهر دبی است. همچنین این شهر مدرن یکی از پیشرفته ترین شهر های جهان به حساب می ‌آید که در دهه های اخیر پیشرفت های زیادی را به خود دیده است. شما می توانید با قدم زدن در شهر دبی زیبایی های منحصر به فردی را تجربه کنید. این شهر زیبا امکانات فوق العاده ای را در نیز در  اختیار شهروندان خود قرار داده است که باعث شده هر سال افراد زیادی به آن مهاجرت کنند.

 اما نکته مهمی که باید در رابطه با شهر دبی بدانیم نام است. این شهر فوق العاده زیبا و منحصر به فرد نام خاصی به خود گرفته و باعث شده افراد زیادی در نام این شهر تفکر کنند. نام این شهر ریشه ای تاریخی داشته و همین امر نیز موجب شده تا به یکی از خاص ترین و کمیاب ترین نام ها در جهان تبدیل شود.

اگر می خواهید به طور کامل با نام شهر زیبای دبی آشنا شده و ببینید که دبی به انگلیسی چگونه شده معنی و تلفظ آن به چه شکلی است پیشنهاد می کنیم ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید؛ زیرا در این مقاله می خواهیم به طور دقیق نام این شهر را بررسی کنیم.

چرا نام دبی روی بزرگترین شهر امارات قرار داده شده است؟

قبل از این که بگوییم این نام چه معنایی داشته و چرا افراد مختلف در آن استدلال های متضاد خود را دارند باید بدانیم که این لغت برای اولین بار توسط چه کسی روی این شهر نهاده شد. این شهر فوق العاده مهم در خاورمیانه یکی از شهر های تاریخی در جنوب ایران است که در دهه 1820 میلادی توسط مورخان بریتانیایی الوصل نامیده میشد.

 اما نکته اصلی این جا است که چه زمانی نام این شهر به دبی تغییر داده شد و چرا اثری از معنای آن نیست. هنوز این موضوع مشخص نمی باشد. اما به گفته برخی از تاریخدانان این موضوع به دلیل سیاست هایی بوده در منطقه امارات امروزی وجود داشته است. کشور امارات متحده عربی امروزی توسط آل مکتوم پایگذاری شد. شهر دبی که بزرگترین شهر کشور امارات متحده عربی، دومین کشور ثروتمند جهان عرب است در زمان های قدیم که به قبل از سال 1833 باز می گردد توابعی از مناطق شیخ نشین ابوظبی بود.

این شهر در واقع دهکده ای بسیار کوچک بود که کمتر کسی در آن زندگی می کرد. از سال 1833 به بعد تاریخ شیخ نشینی در این شهر آغاز می شود. در واقع در این سال شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم به همراه ۸۰۰ نفر از خویشاوندان و وابستگان و همراهانی که داشت به دهکده دبی رفته و در آن حکمرانی تاریخی را آغاز کردند. شاید در آن زمان دبی هیچ امتیاز مثبتی نسبت به دیگر روستاها و دهکده های اطراف خود نداشت، اما شیخ آل مکتوم پتاسنیل هایی که در این منطقه می دید را به واقعیت تبدیل کرده و این شهر را به یکی از مهم ترین شهر های دنیا و خاورمیانه تبدیل کرده است. حال بهتر است برویم سراغ معنی شهر دبی به انگلیسی و عربی.

دبی به انگلیسی؛ معنا و تلفظ

دبی به چه معنا است؟

نکته بسیار مهمی که در رابطه با تاریخ شهر دبی وجود دارد این است که باید بدانیم که دبی به چه معناست؟ همانطور که می دانید دبی یک شهر عرب نشین است. این شهر بزرگترین شهر یک کشور عربی به نام امارات متحده عربی است و همین دلیل باعث شده تا نام عربی روی آن نهاده شود. اما نام این شهر کمی خاص بوده و به این راحتی ها نمی توان آن را معنی کرد.

این نام ریشه ای بسیار قدیمی داشته و کمتر کسی از آن در زبان عربی استفاده می کند. در طول تاریخ افراد مختلفی بر سر این موضوع بحث داشته اند و به همین دلیل استدلال های مختلفی برای این نام وجود دارد. به دلیل سنت هایی که در این منطقه وجود داشت اسناد و مدارک بسیار کمی در رابطه با افسانه های این شهر وجود دارد. به همین دلیل مناقشه‌های زیادی بر سر معنی و ریشه اصلی نام دبی وجود دارد.

فدل هندهال که یکی از مهم ترین محقق های تاریخ و فرهنگ امارات متحده عربی است اینطور می گوید که کلمه دبی از ریشه دبا آمده است. دبا در لغت نامه عربی به معنای جریان آب آهسته می باشد. در واقع فدال هندهال بر این باور بود که نام این شهر به دلیل وجود رودخانه قدیمی خور در این منطقه روی شهر قرار داده شده است.

 از طرف دیگر احمد محمد عبید که یکی از معروف‌ترین شاعر ها و محقق‌های عربی می‌باشد، می‌گوید که ریشه نام دبی از لغت دبا است؛ اما منظور از دبا نوعی ملخ می باشد. پس می توان این نتیجه را گرفت که نام شهر دبی یا به معنای رودخانه‌ای است که در آن وجود دارد و یا از نام نوعی ملخ که ممکن بود به زمین های کشاورزی افراد حمله کند روی این شهر بزرگ قرار داده شده است.

معنا و مفهوم نام دبی

لغت دبی به انگلیسی چگونه نوشته و تلفظ می شود؟

اگر می خواهید بیشتر با نام شهر دبی آشنا شده و بدانید که دبی به انگلیسی چگونه نوشته شده و حتی تلفظ می شود باید به پایه های زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. لغت دبی در زبان انگلیسی به شکل Dubai نوشته می شود. شاید این نام را در فارسی به شکل دُبِی خوانده شود، اما تلفظ این نام در زبان انگلیسی کمی متفاوت است. در انگلیسی تلفظ این نام به شکل دوبای ( [dʊˈbajj] ) است. حرف u در این به شکل او تلفظ شده و همچنین حرف a نیز به شکل آ. به همین دلیل است که این کلمه دوبای در انگلیسی خوانده می شود.

سخن پایانی

دبی معروف ترین شهر خاورمیانه می باشد. این شهر که بزرگترین شهر در کشور امارات متحده عربی می باشد دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و به عنوان مدرن ترین و لاکچری ترین شهر خاورمیانه شناخته می شود. چالشی که در رابطه با تاریخ این شهر عظیم وجود دارد نام آن می باشد. در این مقاله به بررسی دقیق نام دبی به انگلیسی، معنی دبی و تاریخچه آن پرداختیم.

نظر و پرسش خود را به اشتراک بگذارید
Share your opinion and question
نیاز به راهنمایی دارید؟
آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم
021 - 9130 65 87
برای اتصال به واتساپ کلیک کنید
قصد سفر به دبی دارید؟
خرید و رزرو تفریحات و تور دبی در ایران
اینجا کلیک کنید
اجاره خودرو ارزان در دبی
بهترین قیمت و خدمات را از ما بخواهید
اینجا کلیک کنید
logo
تلفن پشتیبانی: ۰۲۱-۹۱۳۰۶۵۸۷
آدرس پشتیبانی: استان سمنان شهرستان شاهرود شهرک فدک خیابان خواجه کرمانی مجتمع فرهنگیان بلوک ۱ طبقه اول واحد ۱۰۶
Address : NO. 2103, Latifa Towers ( Residence Entrance ), Trade Centre First, Sheikh Zayed Road, Dubai, UAE
airapassengerRightsstateAirlineenamad
© کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به امارات‌تیکت می‌باشد.
Version 2.38.8