امارات تیکتمجلهدانستنی های سفرآب و هوای دبی: راهنمای جامع برای برنامه ریزی سفر شما

آب و هوای دبی: راهنمای جامع برای برنامه ریزی سفر شما

آب و هوای دبی: راهنمای جامع برای برنامه ریزی سفر شما
به قلم رضا میرزایی در سه‌شنبه 23 ژانویه 2024

کمتر کسی پیدا می شود که با شهر دبی آشنایی نداشته باشد؛ این شهر جذاب و زیبا یکی از ثروتمندترین و بزرگ ترین شهرهای مدرن و لوکس در دنیا است که در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری را داشته است. این شهر فوق العاده که در کشور امارات قرار گرفته، سالانه توریست ها و مسافران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند.
نکته مهم این است که آب و هوای دبی رو به گرم بوده و آفتاب همیشه در آن درخشان است. برای سفر به دبی باید با آب هوا دبی آشنا بوده و بدانید که چه زمانی برای سفر به این کشور بهترین موقع است. اگر می خواهید به طور کامل با شرایط آب و هوایی شهر دبی یا کشور امارات آشنا شوید توصیه می کنیم تا انتها این مطلب ما را همراهی نمایید.

معرفی شهر دبی

اگر از دریای خلیج فارس رد شوید و به آن سوی خشکی بروید، با یک کشور بزرگ، مدرن و ثروتمند روبرو خواهید شد که نام آن امارات است. بزرگ ترین شهر این کشور که در واقع از لوکس ترینشهرهای دنیا می باشد، شهر دبی است.
این شهر که در قرن اخیر ساخته شده و پیشرفت چشمگیری را در خود تجربه کرده زیبایی ها و جذابیت های زیادی را به عنوان یک شهر ثروتمند دارد. زیبایی های این شهر موجب شده توریست های زیادی به طور سالیانه در آن اقامت داشته باشند. اولین چیزی که این گردشگرها برای زندگی موقت و گشت وگذار در این شهر بررسی می کنند آب هوا دبی می باشد.

بیشتر بخوانید:  بلیط گشت شهری دبی ؛ معرفی + خرید بلیط تور (بهترین قیمت )

موقعیت جغرافیایی دبی و امارات

اگر بخواهیم آب و هوای دبی را بررسی کنیم باید از موقعیت مکانی این شهر و کشور آن آغاز کنیم. کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که در جنوب آن قرار گرفته و یکی از همسایه های شرقی عربستان سعودی می باشد.
این کشور بزرگ که به عنوان دومین کشور ثروتمند جهان عرب شناخته می شود دارای شهرهای مختلفی است که دبی یکی از این شهرهامی باشد. دبی نیز در مناطق ساحلی این کشور قرار داشته و بخش های عظیمی از آن در کنار خلیج فارس واقع شده اند.
شرایطی آب و هوایی دبی

وضعیت آب و هوایی دبی در فصول مختلف سال چگونه است؟

برای بررسی دقیق ترآب هوا دبیمی خواهیم در تمامی فصول سال، آب و هوا در این شهر را بررسی کنیم. در هر کدام از فصول سال آب و هوای دبی و کشور امارات متحده عربی به شکل زیر می باشند:

فصل بهار

یکی از بهترین فصولی که می توانید در آن به شهر زیبای دبی سفر کنید فصل بهار است. این کشور در نزدیکی خط استوا واقع شده و به همین دلیل هر چه به فصل گرم سال نزدیک ترمی شویم آب و هوای امارات بیشتر گرم می شود.
در فصل بهار نیز هوا در امارات کمی گرم است؛ اما به گونه ای است که می توانید با لباس های ساحلی و تابستانی در شهر دبی قدم زده به سواحل آن بروید. در این فصل که آب و هوای این شهر متعادل است مسافران زیادی به دبی سفر می کنند و از زیبایی های آن لذت می برند.

فصل تابستان

از فصل هایی که آب و هوای دبی در آن گرم و آفتابی است تنها می توان به فصل تابستان اشاره کرد. اگر در فصل تابستان به نقاط جنوبی کشور ایران سفرکرده باشید متوجه شده اید که گرما در نقاط جنوبی این شهر بسیار زیاد است.
شهر دبی به دلیل قرارگیری در نقطه جنوبی کشور ایران از آب و هوای گرم تری در فصل تابستان برخوردار است. به همین دلیل اگر از گرما و آفتاب سوزان خوشتان نمی آید پیشنهاد نمی کنیم که در این فصل به دبی سفر کنید.

فصل پاییز

هر چقدر که به سمت فصل سرد سال برویم، آب هوا دبی به سمت خنکی می رود. در فصل پاییز شهر دبی از آب و هوای خنک تری برخوردار است. شما دوستان عزیز می توانید با مراجعه سایت هایپیش بینی آب و هوا این وضعیت را به طور کامل مشاهده کنید.
در فصل پاییز میانگین دما در این شهر بین 30 تا 37 درجه است. گرما هنوز هم در این فصل در دبی خود را نشان می دهد؛ اما به اندازه ای نیست که مردم و توریست ها را اذیت کند. به همین دلیل می توان فصل پاییز را از فصل های مناسب برای مسافرت به دبی دانست.

فصل زمستان

در فصل زمستان توریست ها و گردشگرهای زیادی به شهر دبی سفر می کنند و مهم ترین دلیل این موضوع آب و هوای محشری است که در این شهر برقرار است. زمستان فصل استوایی در دبی است. در این فصل بارش های متراکمی در دبی شاهد هستیم که آب و هوای آن را کمی خنک تر کرده و مناسب گردشگری می کند. در این میانگین دمایی شهر دبی به 12 تا 25 درجه می رسد. در برخی از شرایط نیز مشاهده شده که دمای این شهر به 5 درجه نیز برسد.

اوج گردشگری در دبی

آب و هوای دبی در فصل ها و ماه های مختلف سال شرایط مختلفی دارد که هر کدام شرایط متفاوتی را دارد. برای این که بتوانیم بهترین تجربه را از سفر به دبی کسب کنیم باید زمانی به این شهر مسافرت کنیم که آب و هوا در آن به صورت متعادل بوده و رو به گرمی می باشد.
به طور کلی مسافرت در هر فصلی از سال به دبی به غیراز فصل تابستان پیشنهاد می شود. در فصل تابستان هوا بسیار گرم بوده و در عوض بلیت هواپیما و هزینه هتل کمتر می باشد. در صورتی که به آب و هوای شرجی عادت دارید، اواخر زمستان می تواند بهترین انتخاب برای شما دوستان عزیز باشد.

بیشتر بخوانید:  بلیط آکواریوم دبی مال ؛ معرفی باغ وحش زیر آب + قیمت خرید بلیط

شرایط آب و هوایی دبی در ماه های مختلف سال

برای بررسی بهتر آب وهوای دبی بهتر است شرایط آب و هوایی این شهر را در ماه های مختلف سال نیز بررسی کنیم. به طور کلی 12 ماه در سال وجود دارد که هر کدام از این ماه شرایط آب و هوایی مختلفی را در شهر دبی دارند. اطلاعات کامل تر به شرح زیر می باشد:

ژانویه

برای بررسی آب و هوای دبی از ماه اول سال به ترتیب شروع می کنیم و به ماه های پایانی آن می رویم. اولین ماه در هر سال میلادی ماه ژانویه می باشد. دلیل این که از ماه های میلادی استفاده می کنیم این است که در کشور امارات از تقویم میلادی برای امور مسافرتی و تجاری استفاده می شود.
در ماه ژانویه که اولین ماه در سال میلادی می باشد، شاهد آب و هوای تقریباً خنکی در دبی هستیم. این ماه که در فصل زمستان قرار گرفته محبوب ترین فصل برای گردشگران در دبی است که میانگین دما در این ماه به 14 تا 23 درجه سانتی گراد می رسد.

فوریه

دومین ماه سال میلادی از دیگر ماه هایی است که آب و هوای خوبی در شهر دبی و کشور امارات متحده عربی برقرار است. در صورتی که می خواهید آب و هوای خنکی را در سفر به دبی تجربه کرده و کمی بارش را نیز مشاهده کنید، فوریه بهترین ماه برای این کار است. شرایط آب و هوایی در ماه فوریه به طوری است که میانگین دمایی آب و هوای به 17 درجه می رسد و احتمال بارش نیز بیشتر می شود.

مارس

آب و هوای دبی در ماه مارس که سومین ماه میلادی در این کشور بوده و در اواخر فصل زمستان قرار دارد. در این ماه آب و هوای شهر دبی به سمت آفتابی شدن رفته و دمای آن به حدود 23 درجه سانتی گرادمی رسد. دلیل محبوبیت این ماه بهاری بودن آب و هوای آن در شهر دبی می باشد.
اگر می خواهید در هوایی بهاری و خنک که آفتاب نیز به شما دوستان عزیز تابیده می شود در این شهر تجربه های خاصی را کسب کنید، ماه مارس می تواند بهترین انتخاب برای شما عزیزان هم وطن باشد.

بیشتر بخوانید:  بلیط میراکل گاردن دبی؛ بهترین قیمت خرید بلیط باغ گل

آوریل

در ماه آوریل آب و هوای دبی رو به گرمی می رود. در این ماه باز هم افراد زیادی به شهر دبی مسافرت می کنند؛ اما نکته مهم این است که در این ماه آفتاب حداقل 10 ساعت به شهر تابیده می شود. دمای هوا در این ماه به حدود 22 تا 34 درجه نیز می رسد و این موضوع نشان دهنده گرمی هوا در دبی می باشد.
اگر می خواهید در یک زمان آفتابی که شناکردن بیشترین لذت را به شما می دهد به این کشور سفر کنید، بهترین ماه برای شما عزیزان ماه آوریل است. در این ماه گشت وگذار در دبی حال و هوای خاصی داشته و شنا به یکی از مهم ترین تفریحات مردم و گردشگران تبدیل می شود.
دبی در ماه های مختلف سال

می

اما می رسیم به ماه می که از گرم ترین ماه ها در شهر دبی است. در این ماه آب هوا دبی به شکل قابل توجهی به گرما سوق داده می شود. ماه می را می توان گرم ترین ماه سال در شهر دبی دانست. در این ماه هوای دبی به 38 درجه سانتی گراد نیز رسیده و طوری است که گردشگران و توریست های کمتری به دبی سفر می کنند.

ژوئن

از ماه می که بگذریم کمی آب هوا دبی به سمت رطوبت و خنکی می رود. در ماه ژوئن دبی دارای رطوبت هوای بیشتری بوده و میانگین دمایی آن به 30 درجه نیز می رسد. اما هنوز هم نمی توان گفت که اثر گرما در این شهر از بین رفته است؛ در این ماه که اوج تابستان در دبی است کمتر کسی به این شهر سفر می کند. اگر به گرمای زیادی عادت ندارید و نمی توانید در رطوبت زیاد مقاومت داشته باشید از سفر به دبی در این ماه اجتناب کنید.

جولای

از دیگر ماه هایی که می توان یک ماه بد برای مسافرت به شهر دبی در نظر گرفت ماه جولای می باشد. هر چه بیشتر به مرکز تابستان در این شهر نزدیک می شویم گرمای هوا در این شهر نیز بیشتر می شود. در ماه جولای دمای شهر دبی به 40 درجه نیز می رسد.

اوت

این شهر در طول سال گرمای زیادی را تحمل می کند و ماه اوت یکی از ماه هایی است که گرمای هوا به بیش از 40 درجه نیز نفوذ می کند. در این ماه گرم دمای دریا به 33 درجه می رسد و همین موضوع باعث می شود تا کمتر کسی به شنا و خوش گذرانی در این شهر بپردازد. اگر نمی خواهید هزینه زیادی را برای سفر به این کشور پرداخت کنید این ماه بهترین زمان است. بلیت هواپیما در رزرو هتل در این ماه کمترین قیمت خود را دارد

سپتامبر

در ماه سپتامبر شهر دبی هنوز هم گرم است. اما در این ماه کم کم شاهد خنکی آب هوا دبی هستیم. میانگین دمایی این ماه حدود 38 درجه سانتی گراد در شهر دبی است. این ماه در شرایط گرمی قرار دارد و به نحوی است که اگر به گرمای شدید عادت نداشته باشید، نمی توانید در این شهر اقامت کنید. در این ماه هم هزینه رفت و آمد به دبی بسیار به صرفه است و افرادی که به دنبال کم هزینهتر شدن سفر خود به دبی هستند این ماه می تواند برای آن ها مناسب باشد.

اکتبر

در این ماه که داریم نزدیک به زمستان می شویم میانگین دمایی هوای دبی به 25 الی 30 درجه رسیده و رطوبت هوا نیز کاهش می یابد. البته هنوز هم می توان اثرات گرما را در دبی حس کرد؛ اما به نحوی نیست که شما را آزار داده و باعث اذیتتان شود. از این ماه به بعد قیمت های بلیت هواپیمای دبی شاهد افزایش قیمت می شوند و دلیل آن نیز رفتن هوا به سمت خنکی می باشد.

نوامبر

در ماه نوامبر که می توان آن را یکی از ماه های نزدیک به زمستان دبی دانست، آب هوا دبی به سمت خنکی بیشتری رفته و میانگین دمایی آن به کمتر از 20 درجه می رسد. نوامبر ماهی است که در آن میزان ورود گردشگرها به دبی بیشتر می شود. این دلیل نشان دهنده این است که ماه نوامبر یکی از بهترین مواقع برای رفتن به دبی است؛ زیرا نه هنوز هوا خنک شده و نه میزان شلوغی دبی به آخرین حد خود رسیده است.

دسامبر

و اما آخرین ماهی که در سال میلادی قرار دارد ما دسامبر می باشد. این ماه یکی از مهم ترین ماه ها در سال میلادی است که در روزهای پایانی آن هوا خنک شده و حتی در برخی از کشورها شاهد بارش برف نیز هستیم.
کریسمس در اواخر این ماه بوده و همین امر باعث می شود تا میزان مسافرت ها به شهر دبی بسیار افزایش پیدا کند. میانگین دمای شهر دبی در این ماه از 15 الی 20 درجه سانتی گراد است و بهترین زمان برای سفر به شهر دبی است.

وضعیت بارش در دبی و امارات

به طور کلی آب هوای کشور امارات متحده عربی خشک و گرم است که دلیل آن بیابان بودن این کشور می باشد؛ بنابرایننمی توان گفت که بارش فراوانی در این کشور شاهد هستیم. در ماه های زمستان اما می توان میزان کمی از بارش ها را در این کشور مشاهده کرد. آب هوا دبی که در مجاورت دریای خلیج فارس قرار گرفته مرطوب تر ه است و در ماه های پایانی زمستان شاهده بارش باران در آن هستیم.

میانگین دمایی در شهر دبی

در این شهر فوق العاده مدرن میانگین دما معمولاً بالاتر از 25 درجه سانتی گراد است؛ البته این موضوع به فصل و ماهی که در آن سر می کنیم نیز بر می گردد. در اکثر مواقع سال میانگین دمایی شهر دبی 30 درجه سانتی گراد است؛ اما هر چه به فصول سرد سال نزدیک می شویم این میانگین به میزان 20 درجه نیز سقوط خواهد کرد.

سخن پایانی

اگر می خواهید به شهر بزرگ و زیبای دبی سفر کنید باید زمانی را برای این کار انتخاب کرده باشید که آب هوا دبی در بهترین حالت خود قرار داشته باشد. این شهر به طور کلی دارای آب و هوای گرم و خشکی است؛ اما در ماه های مختلف این آب و هوا دستخوش تغییرات زیادی می شود. در این مقاله همه نکاتی که برای مسافرت به دبی در ماه های مختلف نیاز داشتید را بررسی کردیم. با این نکات می توانید در بهترین زمان از سال به شهر دبی سفرکرده و به گرمای زیاد آن بر نخورید.

سوالات متداول به همراه پاسخ
Frequently asked questions with answers
  • بهترین زمان برای سفر به دبی چه موقع از سال می باشد؟

    برای این که بهترین تجربه را در سفر دبی داشته باشید باید در ماه هایی به این کشور سفر کنید که آب و هوای آن خنک و رو به سردی باشد. بهترین زمان اواخر زمستان و پاییز می باشد.

  • آب و هوای دبی در کدام ماه ها گرم است؟

    متاسفانه در بسیاری از ماه های سال، شهر دبی گرمای زیادی را در دمای خود تجربه می کند. ماه های می تا سپتامبر گرم ترین زمان در شهر دبی هستند که گرمای هوا به 40 درجه می رسد.

  • در کدام ماه دبی خلوت تر است؟

    برای این که بتوانید راحت تر در این شهر مسافرت کنید باید ماه های خلوت سال که شامل ماه های گرم سال می شود را برای سفر خود انتخاب کنید.

نظر و پرسش خود را به اشتراک بگذارید
Share your opinion and question
نیاز به راهنمایی دارید؟
آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم
021 - 9130 65 87
برای اتصال به واتساپ کلیک کنید
قصد سفر به دبی دارید؟
خرید و رزرو تفریحات و تور دبی در ایران
اینجا کلیک کنید
اجاره خودرو ارزان در دبی
بهترین قیمت و خدمات را از ما بخواهید
اینجا کلیک کنید
logo
تلفن پشتیبانی: ۰۲۱-۹۱۳۰۶۵۸۷
آدرس پشتیبانی: استان سمنان، شهرستان شاهرود، خیابان ۲۲ بهمن، پاساژ ولیعصر طبقه اول پلاک ۱۳
airapassengerRightsstateAirlineenamad
© کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به امارات‌تیکت می‌باشد.
Version 2.38.8