امارات تیکتمجلهدانستنی های سفرراهنمای جامع مهاجرت به دبی برای کار: چگونه می توانید در دبی کار کنید؟

راهنمای جامع مهاجرت به دبی برای کار: چگونه می توانید در دبی کار کنید؟

راهنمای جامع مهاجرت به دبی برای کار: چگونه می توانید در دبی کار کنید؟
به قلم رضا میرزایی در سه‌شنبه 23 ژانویه 2024

کشور امارات متحده عربی یکی از بهترین کشور ها برای زندگی است. این کشور فوق العاده شرایط منحصر به فردی را برای زندگی قرار داده و همین موضوع نیز باعث شده تا افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور علاقه داشته باشند. اما مهم ترین دلیلی که موجب شده مهاجرت به دبی برای کار افزایش پیدا کند ویژگی های فوق العاده ای است که این شهر برای کار و درآمد زایی در نظر گرفته است.

کشور امارات متحده عربی یکی از به روز ترین کشور های درحال توسعه و پیشرفت است و همین موضوع باعث شده تا شرایط کار در این کشور بهبود پیدا کند. همچنین این موضوع باعث شده که سالانه افراد زیادی برای کار به شهر دبی مهاجرت کنند. حال سوال مهم این است که چگونه می توانیم در این کشور مشغول به کار شویم؟

اگر شما هم کار در کشور امارات متحده عربی علاقه دارید و می خواهید در شرایط کاری منحصر به فرد این شهر پیشرفت کنید، توصیه ما به شما این است که حتما همه جوانب را بررسی کنیم سپس اقدام به این کار نمایید. همراه ما باشید؛ زیرا در این مقاله به بررسی دقیق مهاجرت به دبی برای زندگی و کار خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:  بلیط سافاری دبی؛ از معرفی تا خرید بلیط با تخفیف

معرفی کشور امارات و شهر دبی

اما اول از هر چیزی بهتر است به طور کلی با کشور کشور امارات متحده عربی و بزرگ ترین شهر آن که دبی نام دارد آشنا شویم. کشور امارات یکی از کشور های حوزه خلیج فارس است که تقریبا حدود 9.2 میلیون نفر می باشد. این کشور فوق العاده دارای شهر های مختلفی است که ابوظبی پایتخت آن بوده و دبی بزرگترین شهر آن می باشد. دبی نیز شهری ساحلی در این کشور است و سواحل آن نیز به دریای خلیج فارس ختم می شود.

اقتصاد شهر دبی در چه شرایطی قرار دارد؟

جهت مهاجرت به دبی برای باید یک نکته بسیار مهم را با هم بررسی کنیم. نکات مختلفی برای این کار وجود دارند که مهم ترین آن ها اقتصاد این شهر می باشد. به طور کلی کشور امارات متحده عربی از اقتصاد بسیاری قوی برخوردار است.

این اقتصاد برپایه گردشگری و نفت بنا شده و سالانه درآمد های کلانی را برای کشور ایجاد می کند. منابع نفتی که این کشور به آن ها دسترسی دارد موجب شده که امارات به دومین کشور ثروتمند جهان تبدیل شود. پس می تواند نتیجه گرفت که کار در دبی نشان دهنده کار در یک اقتصاد قوی می باشد.
اقتصاد قوی و نقش آن در مهاجرت به دبی

فرصت های شغلی فوق العاده در شهر دبی

برای مهاجرت به دبی قبل از هر کاری باید فرصت های شغلی فوق العاده ای که در این کشور وجود دارد را بررسی کنید. این فرصت ها مشاغلی هستند که دبی به شدت به آن ها نیاز داشته و حقوق خوبی نیز برای آن پرداخت می کند. مهم ترین مشاغلی که اکثر افراد برای آن ها به دبی مهاجرت می کنند شامل موارد زیر هستند:

صنایع نفت و گاز

یکی از مهم‌‌ترین مشاغلی که اکثر افراد با کمک آن نسبت به مهاجرت به دبی برای کار اقدام می کنند صنایع نفت و گاز می باشند. بهترین شغلی که هر کسی می تواند در شهر دبی و کشور امارات پیدا کند کار در صنایع مختلف نفت و گاز است. قطعا دلیل این موضوع برایتان مشخص است.
منابع زیادی در کشور امارات از نفت و گاز وجود دارند. شما می توانید با یافتن شغل در انواع رشته ها و زیرشاخه های این مشاغل به راحتی نسبت به استخدام در یک شغل پر درآمد اقدام کنید. شرکت های بی پی، شل، ایکون و… از بهترین شرکت هایی هستند که در این زمینه مشاغل مختلفی را ارائه می دهند.

صنعت سیمان

از دیگر صنایع بزرگی که در شهر دبی و کشور امارات وجود دارد صنعت سیمان می باشد. به طور کلی سیمان در کشور های درحال توسعه اهمیت زیادی دارد. این ماده یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که برای ساخت انواع خانه های ساده تا بزرگترین برج ها کاربرد دارد.

به همین دلیل سالانه میزان زیادی از سیمان در این کشور تولید می شود. البته دلیل دیگری که موجب شده این کشور به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیمان تبدیل شود وجود منابع غنی و فراوان از سنگ آهن و سنگ آهن سفید می باشد.

فناوری اطلاعات

کشور های مختلفی در منطقه خاورمیانه وجود دارند؛ اما مهم ترین کشوری که توانسته در سال های اخیر میزان پیشرفت خود در صنایع هوشمند و فناوری اطلاعات را بیشتر کند کشور امارات می باشد. کشور امارات دارای شرکت های فناوری زیادی است که مهم ترین آن ها شامل ابوظبی الفنیه و دبی تلکام می باشند.

بیشتر بخوانید:  بلیط کشتی لوتوس دبی؛ خرید بلیط بهترین تور کشتی تفریحی

این شرکت ها فرصت های شغلی فوق العاده ای را در زمینه فناوری اطلاعات در اختیار همه مهاجرین قرار داده اند که می توانید با کمک آن ها نسبت به مهاجرت به دبی برای کار اقدام کنید.

صنعت گردشگری

بعید است که کسی در زمان بررسی فرصت های شغلی شهر دبی از صنعت گردشگری آن غافل شود. صنعت گردشگری یکی از مهم ترین صنایعی است که در کشور دبی وجود داشته و وجود آن در این شهر موجب شده تا فرصت های شغلی منحصر به فردی برای کسانی که قصد مهاجرت به دبی برای کار را دارند ایجاد شود.

شرکت های گردشگری و توریستی مختلفی در این شهر وجود دارند که هر کدام شرایط و مشاغل فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می دهند. هتلداری، رستوران ها، مراکز تفریحی و… جزو مهم ترین مشاغلی هستند که در این شهر وجود دارند.

صنعت برق

شاید به این موضوع تا به حال توجه نکرده باشید؛ اما صنعت برق در شهر دبی و کشور امارات یکی از مهم ترین و پر سودترین صنایع برای این کشور محسوب می شود. کشور امارات با دسترسی به منابع غنی نفت و گاز میزان زیادی برق تولید کرده و شرکت برق دبی نیز به همین دلیل به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برق در منطقه تبدیل شده است. در صورتی که مدارک مختلفی در حوزه های مختلف برق دارید می توانید جهت مهاجرت به دبی برای کار نسبت به این شغل اقدام کنید.

میانگین حقوق در دبی

قبل از این که برای کار به کشور امارات و شهر دبی وارد شوید بهتر است میانگین حقوق هر کسب و کار و حرفه در این شهر را به طور کامل بررسی کنید. میانگین های حقوقی در این شهر شامل موارد زیر هستند:

    • پزشکان:حدود 60،000 درهماماراتی (تقریبا 16،330 دلار آمریکا) در ماه
    • مهندسان: حدود 26،000 درهم اماراتی (تقریبا 7،080 دلار آمریکا) در ماه
    • وکلا: حدود 22،500 درهم اماراتی (تقریبا 6،120 دلار آمریکا) در ماه
    • معلمان: حدود 12،000 درهم اماراتی (تقریبا 3،270 دلار آمریکا) در ماه
    • حسابداران: حدود 11،000 درهم اماراتی (تقریبا 2،990 دلار آمریکا) در ماه
    • پرستاران: حدود 8،000 درهم اماراتی (تقریبا 2،180 دلار آمریکا) در ماه
    • رانندگان تاکسی: حدود 4،000 درهم اماراتی (تقریبا 1،090 دلار آمریکا) در ماه
    • برنامه نویسان: حدود 18،000 درهم اماراتی (تقریبا 4،900 دلار آمریکا) در ماه

   پس از بررسی این موارد می توانید بهترین شغل را برای مهاجرت به دبی برای کار پیدا کنید.

   روش هایی برای پیدا کردن کار در دبی

   اما برای این که بتوانیم یک شغل خوب با درآمد مناسب و مزایای فوق العاده پیدا کنیم باید چه کاری انجام دهیم؟ اصلا با چه روش هایی می توان در دبی کار پیدا کرد؟ روش های مختلفی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید در این شهر بزرگ کار پیدا کنید. مهم ترین روش های یافتن کار در شهر دبی شامل موارد زیر هستند:

   وب سایت های کاریابی

   یکی از مهم ترین و بهترین روش هایی که برای پیدا کردن شغل در کشور دبی وجود دارد استفاده از وب سایت های کاریابی می باشد. در شهر دبی مشاغل بسیار زیادی وجود دارد؛ اما در بسیاری از شرایط افرادی که قصد مهاجرت به دبی برای کار را دارند از این موضوع گله می کنند که نمی توانند به راحتی شغل پیدا کنند. در وب سایت های کاریابی دبی مشاغل بسیار زیادی وجود دارد که می توانید با کمک آن ها به راحتی شغل های مختلفی پیدا کرده و در آن ها استخدام شوید.

   پیدا کردن کار در دبی

شبکه سازی با دیگران

از دیگر روش هایی که می توانید برای یافتن کار در دبی از آن بهره ببرید شبکه سازی با دیگران است. در این کشور افراد شاغل زیادی وجود دارند که بسیاری از آن ها در شغل خود حرفه ای بوده و از سوابق و رزومه درخشانی برخوردار هستند.

در صورتی که می خواهید از طریق یک روش فوق العاده نسبت به پیدا کردن کار اقدام کنید باید با این افراد آشنا شده و نسبت به آنها شبکه سازی انجام دهید. همچنین شبکه سازی با افراد دیگری که به دنبال شغل هستند می تواند به شما کمک کند که راحت تر و سریع تر شغل مد نظر خود را در این شهر پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:  بلیط فراری پارک ابوظبی، قیمت خرید بلیط شهربازی فراری لند ابوظبی

درخواست مستقیم به شرکت ها

اگر می خواهید جهت مهاجرت به دبی برای کار اقدام کنید و دنبال کار هستید یکی از روش های موثری که می توان به شما در این رابطه کمک کند ارسال درخواست مستقیم به شرکت های مختلف است. شما می توانید به شرکت های متنوعی که در شهر دبی وجود دارند درخواستی مبنی بر استخدام ارسال کنید.

این درخواست باید به شکلی حرفه ای و فوق العاده بروز باشد و تمام توانایی های شما را پوشش دهد. در صورتی که یک درخواست حرفه ای به شرکت ها ارسال کنید امکان استخدام شما در این شرکت ها بسیار افزایش پیدا می کند.

استفاده از خدمات مشاوره شغلی

می توانید از طریق روش دیگری نیز نسبت به پیدا کردن کار در شهر دبی اقدام کنید و آن هم استفاده از خدمات مشاره شغلی می باشد. اما خدمات مشاوره شغلی چیست و چگونه در این شهر ارائه می شود؟ مشاورهای شغلی افرادی هستند که می توانند به شما در بهبود رزومه و یافتن کاری متناسب با مهارت های شما کمک کنند. این افراد تجربه ای بالا در این زمینه داشته و دانش آن ها در رابطه با شرایط شغلی شهر دبی بسیار کامل است. شرکت های مختلفی در این شهر وجود دارند که نسبت به این مشاوره ها اقدام می کنند.

بهره گیری از خدمات شغلی آنلاین

می توانید به کمک روش های شغلی آنلاین به راحتی در این شهر شغل پیدا کنید. شما می توانید به کمک وب سایت های اینترنتی به راحتی از خدمات شغلی مختلف بهره ببرید. خدمات شغلی متنوعی وجود دارند مهم ترین آن ها ثبت درخواست استخدام در وب سایت های کاریابی است.
سایت های فریلنسری سایت هایی هستند که به شما این امکان را می دهند که از خانه به یک شغل مشغول شوید. مشاغل مختلفی وجود دارند که می توانند در این سایت ها پیدا کرده و نسبت به درآمد یکی را انتخاب کنید.

ارسال رزومه به شرکت های مختلف

و اما آخرین روشی که می تواند به شما برای یافتن یک شغل حرفه ای و خوب در شهر دبی کمک کرده و کار افرادی که جهت مهاجرت به دبی برای کار اقدام کرده اند را راحت تر می کند ارسال رزومه به شرکت های مختلفی است که استخدام انجام می دهند.
شرکت های مختلفی در شهر دبی هستند که می توانید برای استخدام در آن ها اقدام کنید. جهت بهره گیری از این روش باید رزومه حرفه ای ساخته و آن را به این شرکت ها ارسال کنید. هر چه رزومه شما حرفه ای تر باشد شرکت های بیشتری برای کار با شما تمایل پیدا می کنند.

چالش های کار در دبی

نکته مهمی که هنوز در رابطه با کار در دبی با هم بررسی نکردیم چالش های کار در دبی هستند. دیدیم که شرایط مختلفی برای کار در شهر دبی وجود دارند. شما میتوانید به کمک این مزایا یک درآمد فوق العاده کسب کرده و پیشرفت کنید.
اما باید بدانید که علاوه بر این مزایا و ویژگی های مهم، شهر دبی برای کار چالش هایی را دارد. بهتر است قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت به دبی برای کار اقدام کنید با این چالش ها آَشنایی داشته باشید. مهم ترین این چالش ها شامل موارد زیر هستند:

 • زبان سخت عربی
 • آب و هوای نسبتا گرم
 • ترافیک بالا
 • قوانین کاری سخت
 • هزینه های کاری نسبتا بالا
 • فرهنگ محلی
 • ساعت کاری طولانی مدت
 • شرایط رقابتی
 • هزینه های زندگی بالا

نکاتی مهم برای کار در دبی

برای این که بتوانید پس از مهاجرت به دبی برای کار شرایطی فوق العاده برای کار داشته و از مزایا و دستمزدهای عالی نهایت بهره را ببرید باید بدانید که نکات مختلف و خاصی برای این کار وجود دارد. مهم ترین نکاتی که برای کار در دبی باید در نظر داشته باشید شامل موارد زیر هستند:

 • آمادگی قبلی داشته باشید.
 • مطالعات پایه را در رابطه با شغل خود انجام دهید.
 • برنامه ریزی داشته باشید.
 • شبکه سازی را فراموش نکنید.
 • پول و سرمایه خود را مدیریت کنید.
 • زبان محلی مردم دبی که عربی است را یاد بگیرید.
 • به خانواده خود بیشترین توجه را بکنید

چگونه برای ویزای کاری دبی اقدام کنیم؟
حال که با تمامی شرایط کار در شهر دبی آشنا شدیم و دیدیم که افراد پس از مهاجرت به دبی برای کار چه نکاتی را باید رعایت کنند، باید نسبت به دریافت ویزای کاری دبی اقدام کنیم. اما این کار چگونه بوده و شامل چه مراحلی می شود؟ در صورتی که می خواهید به راحتی ویزای کاری کشور امارات را دریافت کنید باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. پیدا کردن کار مناسب
 2. آماده سازی اطلاعات و مدارک مورد نیاز
 3. اخذ تاییدیه کار
 4. دریافت ویزای کاری
 5. پرداخت هزینه های سفارت
 6. انتظار برای دریافت پاسخ از طرف سفارت
 7. اخذ ویزا

پس از این مراحل باید وارد کشور امارات و شهر دبی شده و نسبت به پیداکردن کار یا کاری که از قبل آن را یافته اید اقدام کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی یک نکته بسیار مهم و حیاتی در رابطه با شهر دبی پرداختیم. بسیاری از مهاجرینی که به شهر دبی مهاجرت می کنند، برای کار این اقدام را انجام می دهند. شرایط متفاوت و فوق العاده ای برای کار در شهر دبی وجود دارد که باید سعی کنید نسبت به تمامی این نکات و شرایط آشنایی داشته باشید. این گونه توانایی شما در یافتن کار بیشتر شده و می توانید مهاجرت به دبی برای کار را راحت تر انجام دهید.

سوالات متداول به همراه پاسخ
Frequently asked questions with answers
 • برای مهاجرت کاری به دبی به چه مدارکی نیاز داریم؟

  برای این که بتوانید نسبت به دریافت ویزای کاری کشور امارات اقدام کنید باید مدارکی همچون مدارک هویتی، گذرنامه، عکس پاسپورت، سوابق کاری، مدارک تحصیلی و سایر مدارک مرتبط با شغل و شرکت مورد نظر را به سفارت این کشور ارائه دهید.

 • مزایای کار در دبی شامل چه مواردی است؟

  مزایای مختلفی برای کار در این شهر بزرگ و درحال پیشرفت وجود دارد. فرهنگ غنی مردم، امکانات فوق العاده، ارتباطات بین المللی، فرصت های شغلی زیاد و… جزو مهم ترین این مزایا هستند.

 • چالش های کار در دبی شامل چه مواردی است؟

  برای کار در دبی با چالش های زیادی روبرو خواهید شد که از مهم ترین آن ها می توان به مواردی همچون زبان سخت عربی، آب و هوای نسبتا گرم، قوانین کاری سخت، ساعت کاری طولانی مدت، شرایط رقابتی و… اشاره کرد.

نظر و پرسش خود را به اشتراک بگذارید
Share your opinion and question
نیاز به راهنمایی دارید؟
آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم
021 - 9130 65 87
برای اتصال به واتساپ کلیک کنید
قصد سفر به دبی دارید؟
خرید و رزرو تفریحات و تور دبی در ایران
اینجا کلیک کنید
اجاره خودرو ارزان در دبی
بهترین قیمت و خدمات را از ما بخواهید
اینجا کلیک کنید
logo
تلفن پشتیبانی: ۰۲۱-۹۱۳۰۶۵۸۷
آدرس پشتیبانی: استان سمنان، شهرستان شاهرود، خیابان ۲۲ بهمن، پاساژ ولیعصر طبقه اول پلاک ۱۳
airapassengerRightsstateAirlineenamad
© کلیه حقوق این سرویس محفوظ و متعلق به امارات‌تیکت می‌باشد.
Version 2.38.8